24 Kasım 2015 Salı

CLİNİQUE MOİSTURE SURGE NEMLENDİRİCİ

   Uzun bir aradan sonra herkese merhabalar ;

   Bugün bloğumun konuğu çok severek kullandığım Clinique ' in Moisture Surge nemlendiricisi.
Bu krem , aldığım Clinique setinin içerisinden çıkmıştı.
Benimkisi 30 Ml'lik boyu. Tam boyu 50 Ml. Uzun süredir kullanıyorum. Ve ürün hakkında fikirlerim oluştuğu için sizlere de tanıtmak ve bilgi vermek istiyorum.
Bildiğiniz üzere cilt bakım ürünleri uzun süre kullanılıp , öyle yorumları yapılmalı. Hemen denenip yorumlanan ürünler bazen ilerleyen zamanlarda ciltte sorunlar oluşturabiliyor. O yüzden bende bloğumda cilt bakım ürünlerini , uzun süre kullanıp ondan sonra yorumlamayı tercih ediyorum.

            Gelelim nemlendiriciye ;

* Ürün cam kavanozda , kutunun içerisinde geliyor.
Plastik ambalajlardan daha çok cam ambalajlı olanları seviyorum. Hem daha sağlıklı hem de içerisinde ne kadar ürün kaldığını görebiliyorum.

* 30 Ml ' lik olsa da bana uzun süre gitti. Gerçekten bereketli bir ürün. Az bir miktarı bile tüm yüzünüze yetiyor. Gerçek boyu 50 Ml

* Ürünün fiyatı 149 TL.

* Tüm cilt tipleri rahatlıkla kullanabiliyor.

* Jel yapıda bir ürün. Bence bu özelliği yönüyle yağlı ciltler de rahatlıkla kullanabilir. Benim burun bölgem çabuk yağlanıyor. Bu ürünü sürdükten sonra herhangi bir parlama , yağlanma sorunu yaşamadım. Çok kuru , pul pul dökülen ciltler için nemlendirmesi yeterli gelmeyebilir. Ama genel olarak cilde nem vermesi yeterli.

* Sürdüğünüz andan itibaren hemen emiliyor. Bu yüzden makyaj öncesinde de kullanabilirsiniz.

* Bu ürün aynı zamanda nem maskesi olarak da kullanılabiliyor. Yüzünüze ince bir tabaka halinde uyguluyorsunuz. 10 - 15 dk bekledikten sonra emilmeyen kısımları peçete ya da havlu ile siliyorsunuz. Bu yöntem özellikle kuru / çok kuru ciltler için iyi olacaktır.

* Uzun süreli , düzenli kullanımda ince çizgileri ve ciltteki pürüzleri gidereceğini vaad ediyor. İnce çizgim olmadığı için o konuda herhangi bir şey diyemeyeceğim ama ciltteki pürüzleri giderdiği doğru. Cildinizde kadife etkisi yaratıyor.

* Ürünü isterseniz gece isterseniz de gündüz kullanabiliyorsunuz. Ben genelde gece uygulamayı daha çok seviyorum.

* Tek beğenmediğim özelliği kokusu. Değişik bir kokusu var. İçerisinde parfüm bulunmuyor.


                 Ürünü satın almak isterseniz Clinique 'in online sitesine bakabilirsiniz. Siparişlerinizin yanında bir sürü hediye ürün yolluyorlar. Her alışverişte deneme boyu ürünler ve belli tutardaki  alışverişleriniz de setler hediye ediyorlar.
  O yüzden sitelerinden almak daha avantajlı.
Ama ben görerek satın almak istiyorum derseniz de Boyner ,
 Sevil Parfümeri , Tekin Acar , YKM gibi mağazalardan da satın alabilirsiniz :)                                                                                                          Sevgiler...

6 yorum:

 1. Markanın sadece göz çevresi için olan, göz altı morluklarında etkili nemlendiricisini denemiştim. Beklentimi karşılamadı.
  Gerçi bu sorunumla ilgili beklentimi karşılayacak bir ürün üretilmedi diye düşünmeye başladım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vallahi göz altı morluklarını tedavi eden hiçbir krem yok bence. Anca cilt bakımı yaptırılsa sonuca ulaşılır. Bir de kişinin genetiksel morlukları oluyor. Malesef onları geçirecek herhangi birşey yok :/

   Sil
 2. nedense bu markanın ürünlerine karşı bir önyargım var ama sebebini bilmiyorum :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Niyeki acaba? Bende de sadece 3 tane ürünü var. Set şeklinde almıştım. Çok beğendiğim , almak istediğim ürünleri var fakat ; öğrenci bütçesiyle alamıyorum malesef :)

   Sil
 3. Clinique cilt ürünleri ile pek anlaşamıyorum ben :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah Allah neden ki acaba? Cildini mi yakıyor ya da alerji yapıyor ? :/

   Sil